Programs‎ > ‎STAR Events‎ > ‎

Pennsylvania STAR Events National Team

Congratulations to 2016 PA FCCLA STAR Events National Team 
Career Investigation, Senior Division:
Stephanie Owens from Pennsbury High School
Maria Tomas from Norwin High School

Career Investigation, Occupational Division:
Alexis Tkacik from Beaver County CTC AM
Roy Gonzalez from Reading Muhlenburg CTC Early Childhood

Entrepreneurship, Junior Division:
Ashley Fisher and Taylor Matulis from Pennsbury High School

Entrepreneurship, Senior Division:
Maria Schiller from Bethel Park High School
Marissa Diodata from Pennsbury High School

Entrepreneurship, Occupational Division:
Alexis Bowers and Justin Rivera from Reading Muhlenberg CTC Sewing
Amanda Kalmbach and Alexis Randolph from AW Beattie CC PM

Environmental Ambassador, Junior Division:
McKayla Rezk and Kennedy Rogal from Cambria Heights Middle School

Focus on Children, Junior Division:
Makenzy Portney from Pennsbury High School
Emily Momchilovich and Alyssa Webster from Bethel Park High School

Focus on Children, Senior Division:
Sarah Hasbrouck from Titusville High School
Kathrin Nagle from Cambria Heights High School

Focus on Children, Occupational Division:
Brooke Long and Jamie Banks from Western Montgomery CTC Early Childhood Education.
Nairobi Guzman and Emely Jimenez from Reading Muhlenberg CTC Early Childhood Education.

Illustrated Talk, Junior Division:
Erin Eckenrode and Kiya Shutty from Cambria Heights Middle School

Illustrated Talk, Senior Division:
Angelina Cerro, Cassie Cipriani and Emily Hurey from Bethel Park High School
Breanna Hassinger and Megan Herriman from Warrior Run High School

Illustrated Talk, Occupational Division:
Amber Ney from Berks CTC West PM
Haley MacLachlin and Destiny Schaeffer from Berks CTC East AM

Interpersonal Communications, Junior Division:
Macie Doty from East Forest Jr/Sr Highschool

Interpersonal Communications, Senior Division:
Brayden Marra from Cambria Heights High School
Abby Norman from Pennsbury High School

Job Interview, Senior Division:
Faye Greiner from Bethel Park High School
Mathew Fleck from Mohawk High School

Job Interview, Occupational Division:
Carlos Ulerio from Reading Muhlenberg CTC Culinary PM
Breanna Sterner from York Tech

Leadership, Senior Division:
Elizabeth Saupé from Pennsbury High School

Leadership, Occupational Division:
Nizah Dillon from York Tech

Life Event Planning, Junior Division:
Olivia Maratea from Pennsbury High School
Kelly Katilius from Bethel Park High School

Life Event Planning, Senior Division:
Alexis Nunes from Wilson High School
Victoria Boland and Ashley Koegler from Cambria Heights High School

Life Event Planning, Occupational Division:
Cynthia Eddinger and Arielis Polanco from Reading Muhlenberg CTC Early Childhood.
Micaela Hall and Anastasia Laughman from York Tech

Nutrition and Wellness, Junior Division:
Sarah Ranck from Warrior Run High School

Nutrition and Wellness, Senior Division:
Ashley Miller from Pennsbury High School

Nutrition and Wellness, Occupational Division:
Samantha Jenks from York Tech
Paige Bedilion from Greene County CTC AM

Recycle and Redesign, Junior Division:
Carrie Reich from Mifflinburg Area Middle School
Tae Horton from Pennsbury High School

Recycle and Redesign, Senior Division:
Abigail Beatty from Bethel Park High School
Kathleen Kenna from North Allegheny High School

Recycle and Redesign, Occupational Division:
Robyn Brown from Reading Muhlenberg CTC Sewing
Kendall Bachman from Chester County TCHS Pennock

Advocacy, Occupational Division: 
Madison Hafer from Berks CTC West AM 
Tabatha Wise and Molly Fitch from Greene County CTC AM 


Chapter in Review Display, Senior Division: 
Kaitlynn Farnham and Autumn Karns from Titusville High School 

Chapter in Review Portfolio, Senior Division:
Amanda Venesky from Cambria Heights High School
Isabella Kellish, Katie Kingman, and Mary Thomas from Mohawk High School

Chapter Service Project Display, Junior Division:
Amelia Crouse and Rachel Beatty from East Forest Junior/Senior High School
Abby Lesko from Titusville Middle School

Chapter Service Project Display, Senior Division:
Aly Balawajder from South Williamsport Junior/Senior High School
Emma Cussins from East Forest Junior/Senior High School

Chapter Service Project Display, Occupational Division:
Stephanie Hemmings and Rosa Florentino from Reading Muhlenberg CTC Sewing
Brody Miller and Courtney Tedrow from Greene County CTC AM

Chapter Service Project Portfolio, Junior Division:
Destiny Ginnery and Morgan Miller from West Forest Junior/Senior High

Chapter Service Project Portfolio, Senior Division:
Chelsy Dranchak and Heather Dietrick from Cambria Heights High School
Chelsea Ball, Anna Hostetler, and Kelli Hostetler from Mohawk High School

Chapter Service Project Portfolio, Occupational Division:
Breanna Barley, Brianna Garner, and Brittany Gembe from York Tech

National Programs in Action, Junior Division:
Tyler Bowen from East Forest Junior/Senior High

National Programs in Action, Senior Division:
Anthony Smith and Dylan DiCorpo from East Forest Junior/Senior High
Nicol Kugal from Sun Valley High School

Promote and Publicize FCCLA!, Junior Division:
Kaitlyn Dranchak from Cambria Heights Middle School

Promote and Publicize FCCLA!, Senior Division:
Brooke Kempczynski and Emily Lucy from Sun Valley High School

Promote and Publicize FCCLA!, Occupational Division:
Joslyn Miller and Kiana Rivera from York Tech
Symphony Yoder and Jessica Eckley from Northumberland County CTC

Culinary Arts, Occupational Division:
Seth Boylan, Tyler Getrost, and Desiree Giraldi from Berks CTC West AM

Early Childhood Education, Occupational Division:
Brooke Miller from Berks CTC East PM
Kaitlyn Regulbuto from Wallenpaupack Area High school

Fashion Construction, Senior Division:
Mikaela Krall from Wilson High school

Fashion Design, Senior Division:
Brittany Kuharcik from Pennsbury High school

Fashion Design, Occupational Division:
Kiarra Pepin from Reading Muhlenberg CTC Sewing

Food Innovations, Junior Division:
Amanda Price and Miranda Weiland from Cambria Heights Middle School
Aubrey Thiec and Taylor Winslow from Cambria Heights High School

Food Innovations, Senior Division:
Hailey Hannon, Ashley Wentz, and Megan Mulhair from Bethel Park High School
Bridget Dugan and Megan Showalter from Wilson High School

Food Innovations, Occupational Division:
Sergio Herrera and Sarah Brown from Chester County Pennock AM
Kendra Gephart, Haley Hice, and Zachary Smith from Greene County CTC AM

Hospitality Tourism and Recreation, Occupational Division:
Richard Sager from Greene County CTC AM
Anthony Kadunce from Berks CTC East AM

Sports Nutrition, Junior Division:
Trinity Boland and Amelia Mozina from Cambria Heights Middle School

Sports Nutrition, Senior Division:
Kalie Hoover from Cambria Heights High school
Angelesa Desatnik and Alexandra Hammers from Mohawk High School

Sports Nutrition, Occupational Division:
Hector Guzman, Edzavior Irazarry, and Jordan Moser from Lehigh CTI Culinary PM

Teach and Train, Junior Division:
Madi Welker from Bethel Park High School

Teach and Train, Senior Division:
Douglas Tatters from Norwin High School
Paige Hanak from Pennsbury High School

Teach and Train, Occupational Division:
Kaitlyn Hopple from York Tech 
Andee O’Brien from Bradford High School 


Ċ
Debra Yablinsky,
Apr 1, 2015, 8:00 AM
Ċ
Debra Yablinsky,
Aug 14, 2015, 4:56 AM
Ċ
Debra Yablinsky,
Mar 20, 2016, 5:27 AM
Ċ
Sasha G,
Apr 23, 2014, 5:10 PM
Comments